Vrátiť sa či nevrátiť?

Prvé stretnutie Themed Connect organizované LEAF Slovak Professionals Abroad Program pre slovenských profesionálov a profesionálky v Londýne.
KEDY: 5. 3. 2020 18:30
KDE: Sir John Balcombe, Marylebone, London NW1 6HE

10 

THEMED CONNECT 1: Vrátiť sa či nevrátiť?

Slovak Professionals Abroad Program at LEAF vám prináša prvý sľubovaný Themed Connect pre Slovak Professionals in London.
Počas nášho Kick-off eventu ste si odhlasovali víťaznú tému návrat domov, ktorá nemôže byť viac aktuálna než v období politických zmien v UK a na Slovensku.

Čo je Themed Connect?

  • 2 hodinová diskusia na tému zvolenú komunitou
  • počet účastníkov je limitovaný na 30 pre zaistenie kvalitnej diskusie
  • stretnutie obohatí zasielaný pre-read a otázky na zamyslenie
  • priestor na hlbšiu diskusiu o návrate v malých skupinkách
  • bude sa konať každý mesiac/mesiac a pol

Vrátiť sa či nevrátiť?

  • príďte zistiť, či pre vás má zmysel sa vrátiť 🙂
  • hosťami večera bude Eliška Mallickova a Braňo Kleskeň
  • moderátorkou bude Petra Žilinčanová
  • pokryjeme otázky na témy ako trh práce na Slovensku, školstvo, zdravotníctvo, životný štýl, kultúrna proximita
  • v cene lístka ja kvalitná večera vo forme švédskych stolov, drink a privátna miestnosť

Takže, pripravte si svoje skúsenosti a otázky a príďte sa navzájom obohatiť.

Viac o našich hosťoch:

Braňo vedie LEAF, neziskovú vzdelávaciu organizáciu na Slovensku zameranú na rozvoj hodnôt študentov a mladých profesionálov vo veku 15-35 rokov, ktorí by radi zanechali stopu v biznise alebo vo verejnom sektore. Ako bývalý Partner v McKinsey & Company (nadnárodná konzultačná firma) má 16 rokov skúseností z niekoľkých kontinentov v zlepšovaní výsledkov korporácií, budovaní nových biznisov a v zlepšovaní vzdelávania. Braňo sa rozhodol zúčastniť Themed Connects v Londýne nielen preto, aby poskytol osobnú skúsenosť s návratom na Slovenskom, kde žije už 5 rokov ale tiež preto, aby lepšie porozumel Slovákom žijúcim v zahraničí. Zistil, aké majú názory a hľadal spôsoby, ako zostať v kontakte so Slovenskom a ďalej pomáhať zlepšovať našu spoločnosť.

Eliška žije vo Veľkej Británii už takmer desať rokov. Priviedlo ju sem štúdium ekonómie na University of Nottingham. Profesionálnu kariéru odštartovala v Londýne v Morgan Stanley (nadnárodná investičná firma), po štyroch rokoch absolvovala dvojročný MBA program na London Business School. Neskôr päť mesiacov pôsobila v Amazone a so svojou spolužiačkou založila startup zameraný na cestovnú mobilitu, Sherpa. Eliška teraz pracuje v Revolute (finančná tech firma), kde momentálne pôsobí v Growth tíme ako operations manažérka. A prečo dodnes žije v Londýne? Hovorí, že sa v ňom cíti pre jeho multikulturálny charakter ako doma. Dôležité je pre ňu tiež to, že si vybudovala sieť kontaktov, ktorá jej ponúka množstvo príležitostí v rôznych firmách či odvetviach. Metropola Veľkej Británie je tiež globálnym centrom v oblasti finančníctva a technológií, čo umožňuje startupom, vrátane Revolutu, mimoriadne rýchlo rásť na celosvetovej úrovni. Eliška vystúpi na Themed Connects, lebo aj keď žije v zahraničí, zostáva podľa svojich slov stále Slovenkou a chce svojej krajine pomáhať bez ohľadu na to, kde sa nachádza. V poslednom období sa tiež zaujíma o slovenskú start-upovú scénu, hľadá možnosti svojho zapojenia sa v tejto oblasti a tiež zvažuje okolnosti svojho návratu do budúcna.

Tešíme sa na teba.